Home » Artikels, Uitgelicht

Extrasportkalender 2016

door Extrasport op december 31, 2015 – 09:30Geen Reacties

Er zou op sportief gebied in 2016 het een en ander op til zijn. Redacteurs Tine en Matthias zochten uit of dit klopt. Het klopt. Zij selecteerden de 100 sportevenementen in 2016 om aan te stippen in uw agenda.

Januari

1           Schansspringen Vierschansentoernooi Garmisch-Partenkirchen

2-16      Autosport Dakar-rally

3           Schansspringen Vierschansentoernooi Innsbruck

3-9        Tennis Hopman Cup

6           Schansspringen Vierschansentoernooi Bischofshofen

8-10      Snelschaatsen EK Allround Minsk

10-19    Waterpolo EK Belgrado

15-17    Schansspringen WK Bad Mitterndorf

15-31    Handbal EK (mannen) Polen

15-31    Schaken Tata Steel Chess Tournament Wijk aan Zee

22-24    Shorttrack EK Sotsji

25-31    Kunstschaatsen EK Bratislava

30-31    Rodelen WK Königssee

 

Februari

1-7        Bobsleeën/Skeleton EK Sankt Moritz

6-19/3   Rugby VI Nations

7           Super Bowl

8-21      Bobsleeën/Skeleton WK Innsbruck

12-21    Winter Youth Olympics Lillehammer

13-14    Rodelen EK Altenberg

16-21    Badminton European Men’s & Women’s Team Championships Kazan

18-21    Touwtrekken WK Volendam

 

Maart

2-6        Baanwielrennen WK Londen

3-13      Biatlon WK Oslo

4-6        Snelschaatsen WK Allround Berlijn

11-13    Snelschaatsen Finale Wereldbeker Heerenveen

11-13    Shorttrack WK Seoel

17-20    Atletiek WK Indoor Portland

19         Omhoog Schaatsen Nederlands Kampioenschap

19-26    Boccia WK Peking

19-27    Curling WK (vrouwen) Swift Current

26         Halve marathon WK Cardiff

26         Muurke Klop Voorjaarstoernooi Merksem

28-3/4   Kunstschaatsen WK Boston

28-4/4   IJshockey WK (vrouwen) Kamloops

 

April

2-10      Curling WK (mannen) Basel

9           Grand National

10-16    Gewichtheffen EK Førde

16-17    Duatlon EK Kalkar

16-2/5   Snooker WK Sheffield

21-24    Judo EK Kazan

25-27    Schermen WK Rio

26-1/5   Badminton EK Mouilleron-le-Captif

 

Mei

5-8       Mountainbike EK Husqvarna

6-8       Roeien EK Brandenburg

6-8       Moderne Vijfkamp Finale Wereldbeker Sarasota

6-17     IJshockey WK (mannen) Rusland

6-29     Wielrennen Giro d’Italia

9-22     Zwemmen EK Londen

12-16   Sambo EK Kazan

22-29   Moderne Vijfkamp WK Moskou

23-29   Boogschieten EK Nottingham

25-29   BMX WK Medellin

26-29   Triatlon EK Lissabon

 

Juni

1-5        Beachvolley EK Zwitserland

3-26      Voetbal Copa América

4-5        Duatlon WK Aviles

17         Wielrennen 71ste verjaardag Eddy Merckx

18-19    Autosport 24 Uren van Le Mans

20-25    Schermen EK Torun

25-26    Mountainbike (marathon) WK Laissac

26         Sprinttriatlon EK Châteauroux

 

Juli

1-2        Vrouwdragen WK Sonkajärvi

1-10      Wielrennen Giro Femminile

3           Triatlon EK Ironman Frankfurt

4-11      Moderne Vijfkamp EK Sofia

6-10      Atletiek EK Amsterdam

8-10      BMX EK Verona

10-14    Zwemmen open water EK Hoorn

11-16    Softbal EK Italië

15-24    Softbal WK (vrouwen) Surrey

22-24    Skyrunning WK Aigüestortes

24         Triatlon EK Lange Afstand Poznan

 

Augustus

18-20    Moderne Vijfkamp olympische finale Rio

20-28    Oriënteringssporten WK Strömsund

21-28    Roeien WK Rotterdam

 

September

1-18        Reddend Zwemmen WK Eindhoven

4             Triatlon EK Halve Afstand Walchsee

7-18        Paralympische Spelen Rio

9             Atletiek Memorial Van Damme

9-18        Baseball EK Hoofddorp

11-18      Aquatlon WK Cozumel

23-30      Squash World Master Championships Johannesburg

27           Wielrennen Tre Valli Varesine

30-2/10   Golf Ryder Cup

 

Oktober

1            Wielrennen Ronde van Lombardije

6-12       World Sport for All Games Jakarta

8            Triatlon Ironman Hawaii

22-30     Korfbal EK Nederland

25-30     Karate WK Linz

28-30     Darts EK België

29-30     Veldrijden EK Pontchâteau

 

November

6            Marathon New York

10-14     Sambo WK Sofia

18-26     Curling WK Schotland

19-3/12  Voetbal Africa Cup (vrouwen)

 

December

2-4        Cyclobal WK Stuttgart

4-18      Handbal EK (vrouwen) Zweden

6-11      Zwemmen WK Korte Baan Windsor

11         Veldlopen EK Chia

29         Schansspringen Vierschansentoernooi Oberstdorf

 

© 2015 – Extrasport –  Tine Merlevede & Matthias Vangenechten